Banner

Radikal Forum

Yaşama dair her ne varsa...

CHP'de Eksen, Yerle Yeksan

1
Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir politikası vardı, neydi o politika!
Ülkemizin siyasi haritası malum; sağ tandanslı bir ülkeyiz bunu kimse inkâr edemez ve bu haritada CHP'nin salt sosyalist veya sol oylarla iktidara gelmesi mümkün değildi kaldı ki bu ülke sağcısıyla solcusuyla, Türkü'yle, Kürt'üyle bizimdi, eğer ülkeye hizmet etmek istiyorsanız bunun yolu her kesimin oyunu alabilmekti, her kesime hitap edebilmek de her kesimin dilini konuşabilmekten geçerdi.
Kılıçdaroğlu da bunu yaptı ve yıllardır ''sağa yanaştı CHP'nin ekseni kaydı diye suçlandı,'' kimileri diyebilr ki ''ama hiçbir başarı ve ilerleme kaydedilmedi aynı şeyleri yaparak farklı sonuç alınabileceğini sanmak aptallıktır''
İşte bu noktada bir hatırlatma yapmak isterim ki son seçimin ikinci turunda alınan sonuç aslında bu görüşü yıktı, bazıları buna da kulp buldular ''alınan oylar aslında Kılıçdaroğlu'na verilmedi,'' Peki kime verildi!

Ne niyetle ve ne şekilde olursa olsun oyları siyasi bir figür olarak Kılıçdaroğlu aldı, bu birliktelik siyasi bir başarıydı
Yeterli oldu mu olmadı tabii ama ya Akşener kumpas kurmuş olmayıp da masadan kalkmasaydı neler olabilirdi hiç düşündünüz mü!
Evet iddia ediyorum Akşener'in masadan kalkıp Millet İttifakının kaybetmesine sebep olması bir kumpastır ve bugün halâ CHP'yi hedef tahtası na koyarak bu kumpası devam ettiriyor ve bu anlamda bir takım çetelerin taşeronluğunu üstleniyor.
Bu işin bir yönü ama asıl yönü CHP'nin kendisi, bu kumpasa rağmen suçu kendisinde arayıp değişim adı altında CHP'nin büyük vakit kaybetmesine sebep olanların, bu seçimin kaybedilmesinin tek müsebbibi olan İyi parti gibi çökmekte olan bir yapı ile İttifak Arayışı içerisinde olması hazin bir aynı yanlışta diretmek değil de nedir! Değişim denilen şey buysa lânet olsun böyle değişime.

Kılıçdaroğlu'nun İyi parti için söylediği sırtımdan bıçaklandım sözünü kendi üzerinize alarak iyi partiye kalkan olacaksınız, aslında Kılıçdaroğlu'nu değil onun gıyabında CHP'yi sırtından bıçaklamış olan bu yapıdan ittifak arayışı içinde randevu alacaksınız ve son derece nezaketsiz bir üslupla ''Eh madem gelmek istiyorsunuz gelin bakalım'' gibisinden de bir yanıt verecekler, bu arada CHP ile gizli mutabakat yapan Ümit Özdağ çıkıp ''en büyük hatam Akşener'le parti kurmaktı'' dediği Akşener'e ''ben size söylemiştim CHP ile ittifak yaparsanız kaybedersiniz diye gelin birlikte ittifak yapalım'' önerisi sunacak, o arada Akşener CHP'yi reddedip mandacılıkla itham edecek, siz çıkıp CHP'ye söylemleri ve eylemleriyle asla yakışmayan Tanju Özcan'ı haksızlık yapılmış gibi affedip partiye geri alacaksınız, yetmeyecek Muharrem İnce gibi fiyasko bir adamla siyasi İttifak için dirsek temasında bulunacaksınız ve bunun adı değişim olacak!!!
Şu siyasi vıcık vıcıklığa bakın, absürd komedi filmi gibi.
Özgür Özel'li CHP olsa olsa patronların, çetelerin kazancıdır zaten kör topal bırakılan CHP'nin ekseninin yerle yeksan olmasıdır.
Huzur içinde uyu ve uyut CHP ama beni karıştırma.

En son Thoth tarafından 18 Ara 2023, 04:09 tarihinde darbelendi.
İnsanın anayurdu çocukluğudur
Jorge Amado

“Radikal Not Defteri” sayfasına dön